Çocuklarınız yanınızdayken okumayı sevsin

Vimbo, çocuklarına iyi bir hayat kurmaya çalışan ebeveynlere 2-6 yaş arası çocuklarıyla kontrollü, doğru, sesli ve resimli içeriklerle gönül rahatlığıyla bir okuma deneyimi sunar.

Peki, Vimbo Uygulamasının İçinde Çocuğunuz ve Sizin İçin Neler Var?

Birlikte okuduğunuz hikayeler ve masallar sadece anılarda kalmasın.

Özenle Hazırlanmış Çocuk Hikayeleri

Uzman çocuk psikoloğu eşliğinde içerik yönetimi ve doğru dil bilgisiyle hazırladığımız çocuk hikayelerimiz güvenli bir şekilde parmağınızın ucunda.

Okul öncesi çocukların yaşlarına uygun, özenle hazırlanmış hikayeler ve çizimlerle çocuklarınız kendileri için uygun olan hikayelerle büyüsün.

 

Kaliteli Ekran Vakti

Seçilmiş, özenli ve bilimsel değerlere uygun içerikler sağlar ve çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunur. Erken yaşta okuma alışkanlığı kazanılmasını sağlar.

Hikayelerin sonundaki sorular ve görev ile çocuk ile yetişkin arasında eğlenceli bir etkinlik oluşmasını sağlar.

Uygulama içi yetişkin kontrollüyle içiniz rahat ve ekran vaktiniz kontrollü olsun. Çocuğunuzun neye, ne kadar erişebileceğine siz karar verin.

Geniş ve Yenilenen Bir Kütüphane

Profesyonel sanatçılar tarafından seslendirme ve resimlendirmeyle başka hiçbir yerde olmayan hikayeler.

Her ay yenilenen ve artan geniş bir hikaye kütüphane elinizin altında.

Kullananlar Vimbo Hakkında Ne Dediler?

Dolunay Coşkunsu Gönül

“Oğlum Uzay için kitap bulmak çok zor maalesef. Ona belli kalıplara sıkışmış kalmış ve gerçeklerden uzak kitaplar okumak istemiyorum, fakat başka çarem yok diye düşünürken Vimbo’nun sunduğu fikir bize umut verdi. En güzel yanı gerçek dünyadan gerçek hikayeler anlatması olacak sanırım. Oğlumuzu büyütürken ciddi bir eksiğimizi tamamlayacak diye düşünüyorum.”

Dolunay Coşkunsu Gönül, Uzay'ın Annesi
Fatma Karalı

Deniz’e her akşam uyku öncesi kitap okuyoruz. Popüler kültür yerine evrensel değerlere odaklanan, cinsiyetçilikten uzak ve özgürlükçü bakış açısı sunan kitaplar bulmakta çok zorlanıyorduk. Vimbo bu anlamda ihtiyacımızı tam karşılayacak. Artık aradığımız özellikte hikayeler elimizin altında olacağı için çok mutluyuz.”

Fatma Karalı, Deniz'in Annesi
Akbey Demir

“Çocuğumuzu telefon tablet gibi teknolojilerden uzak tutmaya çalışıyoruz. Ama ne yazık ki işimiz gereği biz onlardan vazgeçemiyoruz. Oğlumuz Atabey ister istemez bu aletleri elimizde görüyor ve merak ediyor. Şimdi en çok, ona bu cihazları kitaplar dinleterek gösterebileceğim için mutluyum.”

Akbey Demir, Atabey'in Babası
HEMEN ÜCRETSİZ DENE

Vimbo gerçek bir sorundan ortaya çıktı

Bir anne ve babanın çocuklarına uygun içerik bulma macerası…

Vimbo, akademisyen bir anne ve teknoloji girişimcisi bir babanın, kendi çocuklarının gelişimi sürecindeki gerçek deneyimlerinden esinlenerek hazırlanmıştır:

Kitapçılarda ve dijital ortamda birçok resimli çocuk kitabı olmasına rağmen, okul öncesi gelişim çağındaki çocukların yaşına uygun içeriklere sahip, önyargılara dayanmayan, doğru dil bilgisi ile yazılmış, doğayı ve canlıları olduğu gibi resmeden kitapların yetersizliği, çoğu anne-babayı zorlamaktadır. 

Yaşanan bu zorluktan  yola çıkarak, tüm çocuklarımıza  eğlenceli ve verimli bir okuma deneyimi oluşturmak için Vimbo’yu hazırladık. 

Çocukların okuma arkadaşı

Çocuklarına erken yaşta okuma alışkanlığı kazandırmak ve onları, yaşlarına uygun doğru içeriklerle büyütmek isteyen her yetişkinin, bu serüvenine yol arkadaşı olmaya gönül verdik.

Dijital bir kitabın, geleneksel okuma deneyiminin yerini alamayacağını düşünüyoruz

…fakat çocuklarımızın teknolojiyle tanışma vakti geldiğinde, ekranla geçirecekleri kısıtlı zamanın,  doğru dil ile yazılmış ve özenle tasarlanmış bir kitaptan daha güvenilir bir yolu olmadığına inanıyoruz.  

Peki ya Vimbo’nun Hikayelerinde

Neler Var, Neler Yok?

 • Hikayelerimizde tüm çizimler, aydınlık ve neşelidir.
 • Çizimlerimizde tüm canlılar doğada oldukları gibi resmedilirler.

  Çocuklarımızın doğayla önyargısız iletişim kurmasını istiyoruz. Canlılara olumlu veya olumsuz başka anlamlar yüklemeyi doğru bulmuyoruz.

 • Hikayelerimizde yer alan mekanların çizimlerinde detaylı objelere yer veriyoruz.

  Bu sayede çocuklarımızda merak uyandırarak, onlarla soru-cevap sohbetlerinin önünü açıyoruz.

 • Hikayelerimizde tek tip vücutların ve doğru kabul edilmiş beden formlarının dışındaki alternatiflere de yer veriyoruz.

  Çocuklarımızın farklılıklara karşı bakış açılarını genişletmeyi hedefliyoruz.

 • Hikayelerimizde, özel durumları olan, engelleri olan, kronik rahatsızlıkları yaşam biçimi haline gelmiş insanlar da bulunmaktadır.

  Çocuklarımızın, bu insanların varlığını bilme hakkına saygı duyuyoruz. Aslında bu durumu ayrı bir husus olarak belirtmeyi dahi (pek) doğru bulmuyoruz 😊

 • Hikayelerimizde, aile üyelerinden herhangi birinin yokluğunu yaşayan çocuklarımızı göz ardı etmiyoruz.

  Tek ebeveynli ya da ebeveynsiz hikayelere de kitaplığımızda yer veriyoruz.

 • Hemen her yayın organında çocuklar için tasarlanan içerikler aslında çok yanlış bilgiler içermekte ve onları olumsuz yönlendirmektedir.

  Yeni dünyanın hür, kendi hayal dünyasını yaratabilen ve korku duygusunu kendince ölçeklendirebilen bireyleri olacak çocuklarımızı bu gibi içeriklerden korumamız gerekir.

 • Ölüm, şiddet, vahşet, korku vb. sözcükler.
 • Popüler kültürün tüketimi özendiren ögeleri.
 • Cinsiyete göre yüklenmiş kalıp roller.

  Cinsiyete göre yüklenmiş kalıp roller. Popüler ve geleneksel kültürler aracılığıyla çocuklarımıza aşılanan cinsiyetçi rolleri hikayelerimizin dışında tutarak, ortak yaşam değerlerinin önemini vurguluyoruz.

Çocuk gelişiminde size yardımcı
olabilecek yazılarımızı keşfedin

Bizi Instagram’dan da
takip edebilirsiniz

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Hemen App Store’dan ücretsiz deneyin!

Şimdi Ücretsiz Dene

Android cihazlar için çıktığımızda ilk size haber verelim 👇

Çok yakında Android cihazlardayız!

İlk siz haberdar olmak isterseniz formu doldurabilirsiniz. Uygulamamız çıktığı zaman size e-postanızdan bildireceğiz.